Online ordering option coming soon!

Пицерија Занзибар - Нарачајте храна за домашна достава

  

Пицерија Занзибар

3.9 / 4
Наум Наумовски Борче 88А
No online ordering
Минимум: 400.00 MKD
023213364

Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...

Online ordering option coming soon!

Users who liked this also like

    

  Ѕвезден Океан

  Лермонтова 19
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  023222723

  Кинеска храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Ресторанот „Ѕвезден Океан“ постои од 2010 и ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 • Информации за достава: Доставата се доплаќа соодветно на избраната област во која се врши испораката!
  Ве молиме изберете ја точната област во која се наоѓате!

 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 • Информации за достава: Доставата се доплаќа соодветно на избраната област во која се врши испораката!
  Ве молиме изберете ја точната област во која се наоѓате!

 •   

  Гиро Беко Центар

  Даме Груев 7
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  023111776

  Посна и вегетаријанска, Грчка храна, Брза храна
  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.
 • Информации за достава: Доставата е бесплатна!

 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 • Информации за достава: Доставата е бесплатна!

 • Со било кои 2 средни пици - гратис блага палачинка!

Пици

Занзибар Популарно

Домати, кашкавал, четири вида сирење, чили сос, лук
  

Ла мафија

Домати, кашкавал, ракчиња, школки, печурки
  

Тицијан

Домати, кашкавал, шунка, ракчиња, школки, печурки, маслинки, кромид, лук, туна
  

Фамилијарна

Домати, кашкавал, шунка, печурки
  

Фамилијарна по ваш избор

По ваш избор
  

Македонка

Домати, кашкавал, свеж домат, пиперка, јајце, свежи печурки, сирење
  

Агора рустика

Домати, кашкавал, шунка, печурки, свински врат, маслинки, кромид, пиперка, феферонки
  

Калцоне затворена

Домати, кашкавал, шунка
  

Калцоне специјале – за двајца

Домати, кашкавал, шунка, салама, јајце, печурки
  

Фиренца

Домати, кашкавал, шунка, школки
  

Мама миа

Домати, кашкавал, шунка, туна
  

Пица парче

Домати, кашкавал, шунка, печурки
  

Палермо

Домати, кашкавал, шунка, туна, ракчиња
2 users like this. 

Пица парче по ваш избор

  

Кватро стаџоне

Домати, кашкавал, шунка, ракчиња, кромид, маслинки
  

Сицилијана

Домати, кашкавал, лук, сардела риба, туна
  

Пескаторе

Домати, кашкавал, шунка, пиперка, кромид
  

Маринара

Домати, кашкавал, ракчиња, школки
  

Чезена

Домати, кашкавал, сланина, ракчиња, кромид, ананас
  

Маргарита

Домати, кашкавал, босилок
  

Валенсија

Домати, кашкавал, печурки
  

Вегетале

Домати, кашкавал, печурки, пиперка, кромид
  

Посна пица

Растителен кашкавал, кромид, пиперка, маслинки, печурки
  

Везувио

Домати, кашкавал, шунка
  

Капричиоза Популарно

Домати, кашкавал, шунка, печурки
  

Дела Каза

Домати, кашкавал, шунка, сланина, кромид, јајца
  

Рома

Домати, кашкавал, шунка, сланина, кромид, печурки
  

Гондола

Домати, кашкавал, шунка, ананас
  

Болоњезе

Домати, кашкавал, болоњезе сос
  

Пепероне Популарно

Домати, кашкавал, шунка, кулен
  

Валфри Популарно

Пица по ваш избор
  

Венеција

Домати, кашкавал, шунка, ракчиња
  

Дијаволо Популарно

4 вида месо: кулен, шунка, врат, сланина
  

Специјалитети

Грне Ала Занзибар

Палачинки во фурна, кашкавал, шунка, домати, печурки, свински врат, болоњезе сос, пармезан
1 user like this. 

Топени 5 вида сирење во грне

Рокфорд, моцарела, козјо, биено, овчо
2 users like this. 

Риба Панга со тестенини

Риба панга панирана и испечена во фурна во прилог од ригатони во путер и лук
  

Брускета

Лепче со лук, кашкавал, домати, пармезан
  

Брускета со кулен

Кашкавал, домати, пармезан, кулен
  

Брускета вегетарјана

Кашкавал, домати, пармезан, краставица, павлака
  

Антипасто леб

Брускети, занзи лепчиња, панини, триаголници, крутони
  

Антипасто сирење

Овчо сирење, козјо сирење, рокфорд, кашкавал ајдамер, леб
  

Антипасто месо

Пршута, свински врат, кулен, шунка, леб
  

Антипасто морски

Ракчиња, школки, туна, инчуни – ладни, леб
  

Антипасто Занзибар

Мешан избор на сирење, сувомеснато и лепчиња
  

Пица сендвич

Домати, кашкавал, шунка, печурки, сусам
  

Сендвич ладен

Свеж домат, кашкавал, шунка, краставици, павлака
  

Клуб сендвич

Домат, мортадела, марула, кајмак, кашкавал
  

Омлет карбонара

Јајца, сланина, шунка, домат, краставица, сирење, лепче
  

Македонски омлет

Јајца, свежи печурки, кромид, пиперка, домат, сирење, лепче
  

Омлет Занзибар

Јајца, свежи печурки, шунка, врат, сирење, домат, лепче
  

Солена палачинка

Шунка, кашкавал, печурки, домати, пармезан
  

Пастрмајлија Популарно

Свинско или пилешко месо, јајце, овча пастрма
  

Пилешко Ala Kacciatore

Парчиња месо во сос од зеленчук - кромид, пиперка, печурки
  

Свинско на ловечки начин

Парчиња месо во црвено вино и сос од зеленчук
  

Колбаси

Порција колбаси
  

Гарлик лепче

Леб, лук, пармезан, магданос
1 user like this. 

Паста

Шпагети – паста болоњезе

Сос од домати и мелено месо, зеленчук, пармезан, сирење
1 user like this. 

Шпагети со морски плодови

Бел сос од ракчиња, школки, пармезан, босилок
  

Шпагети Aрабијата

Лут сос со домати, зеленчук, печурки, чили, табаско
  

Фетучини – паста Карбонара

Бел сос од јајца, млеко, сланина, пармезан, сирење
  

Фетучини за деца

Јуфки со рендано сирење
  

Фетучини во сос од туна

Маслиново масло, кромид, пиперка, пармезан, туна
  

Тортелини – паста во бел сос

Сос од млеко, јајца, пармезан
  

Тортелини во ладен сос

Сос од ореви, лук, марјоран
  

Њоки во црвен сос

Сос од домати, зеленчук, пармезан
  

Канелони зелени

Крем од месо, зеленчук, јајца, спанаќ, пармезан
  

Макарони – паста во домашен сос

Домати, печурки, кромид, пиперка, магдонос, пармезан
  

Макарони во маслиново масло

Лук, пармезан, босилок
  

Макарони во фурна

Пет видови сирење, сос, бел бибер, магдонос
  

Салати

Цезар салата – оригинален рецепт Популарно

Салата марула со прелив во прилог со лепчиња – крутонс, парчиња пармезан, инчуни
1 user like this. 

Цезар салата со пилешко Популарно

Салата марула во бел прелив со парчиња пармезан, лепчиња – крутонс и пилешко месо
1 user like this. 

Сезонска салата

Ротквици, домати, маслинка, зелка, марула, морков
  

Туна салата

Ротквици, домати, маслинка, зелка, марула, морков, туна
  

Грчка салата

Домати, краставици, сирење, кромид, оригано
  

Занзибар салата

Домати, краставици, сирење, маслиново масло, сардина
  

Таратор салата

Павлака, ореви, краставици, лук
1 user like this. 

Шопска салата

Домати, краставици, сирење, кромид, маслинка
  

Занзибар доручек

Секој ден до 13 часот.

Занзибарчиња

Лепче, сусам, кашкавал, кулен
  

Сусамки

Лепче, зачини, сусам
  

Пирошки

Павлака, кашкавал, шунка
  

Триаголници

Лепчиња со биено сирење
  

Панцерота

Кашкавал, шунка, печурки, домат
  

Пица Капричиоза

Мала Капричиоза + еспресо + сок
  

Мени на денот

Понеделник

Шпагети болоњезе + сок
  

Вторник

Грне Занзибар + сок
  

Среда

Туна салата + сок
  

Четврток

Мала пастрмајлија + сок
  

Петок

Клуб сендвич (домати, мортадела, марула, кајмак, кашкавал) + сок
  

Десерти

Чоколадна палачинка

Чоколаден крем, чоколаден прелив, ореви, чоколадни бонбони
  

Блага палачинка Популарно

Чоколаден крем, ореви, банана, чоколаден прелив, шлаг
1 user like this. 

Кранч палачинка Популарно

Крем, бисквити
  

Тахити куп

2 топки сладолед, свежа банана, бадеми, шлаг
  

Хаваи куп

Две топчиња сладолед, овошна салата, прелив, шлаг
  

Занзи куп

Две топчиња сладолед, шлаг, ананас, ликер
  

Ајс џус

Топче ванила, топче јагода, дробен мраз, џус
  

Банана сплит

Свежа банана, сладолед, шлаг, чоколаден прелив
  

Овошна салата

Овошје, шлаг
  

Топло - ладно

  

Парче торта

  

Безалкохолни пијалоци

Еспресо

  

Макијато

  

Капучино

  

Нес кафе

  

Кафе со сладолед

  

Чај

  

Чај со рум

  

Леден чај

  

Топло чоколадо

  

Топло чоколадо со шлаг

  

Топло чоколадо со ликер

  

Топло чоколадо со банана

  

Кока Кола

0.25 литри
  

Фанта

0.25 литри
  

Швепс

0.25 литри
  

Спрајт

0.25 литри
  

Тоник

0.25 литри
  

Фруктал шише

0.25 литри
  

Цеден сок

0.25 литри
  

Пелистерка

0.25 литри
  

Бонаква

0.25 литри
  

Роса

0.25 литри
  

Лимонада

0.25 литри
  

Енергетски пијалок

0.25 литри
  

Аперитиви

Аперитиви

Мартини

0.05 литри
  

Кампари

0.05 литри
  

Белис

0.05 литри
  

Ала Занзибар

0.05 литри
  

Алкохолни пијалоци

Балантајн

0.04 литри
  

Балантајн 12г.

0.04 литри
  

Џони Вокер

0.04 литри
  

Џек Даниелс

0.04 литри
  

Чивас Регал

0.04 литри
  

Ј&Б

0.04 литри
  

Џин Сакс

0.04 литри
  

Џин увозен

0.04 литри
  

Узо

0.04 литри
  

Узо Пломари

0.04 литри
  

Вотка

0.04 литри
  

Смирноф

0.04 литри
  

Финландија

0.04 литри
  

Шток

0.04 литри
  

Коњак Бадел

0.04 литри
  

Жолта ракија

0.04 литри
  

Жолта Сковин

0.04 литри
  

Мастика

0.04 литри
  

Јегер

0.04 литри
  

Бакарди

0.04 литри
  

Сечени пијалоци

  

Коктели

Коктели

Мохито

0.05 литри
  

Кампариња

0.05 литри
  

Пива

Скопско

0.33 литри
  

Амстел

0.33 литри
  

Хајнекен

0.33 литри
  

Туборг

0.33 литри
  

Унион безалкохолно

0.33 литри
  

Скопско точено

0.25 литри
  

Скопско кригла

0.33 литри
  

Скопско кригла

0.50 литри
  

Вина бели

Траминец

0.75 литри
  

Чекоров Ризлинг

0.75 литри
  

Мускат Сковин

0.75 литри
  

Шардоне Сковин

0.75 литри
  

Совињон Бланк

0.75 литри
  

Траминец

0.20 литри
  

Чекоров Ризлинг

0.20 литри
  

Мускат Сковин

0.20 литри
  

Шардоне Сковин

0.20 литри
  

Македонско Сковин

0.20 литри
  

Вина црвени

Т'га за југ

0.75 литри
  

Чекоров вранец

0.75 литри
  

Каберне Сковин

0.75 литри
  

Вранец Сковин

0.75 литри
  

Кале Сковин

0.75 литри
  

Марков манастир

0.75 литри
  

Розе Сковин

0.75 литри
  

Т'га за југ

0.20 литри
  

Кале

0.20 литри
  

Каберне

0.20 литри
  

Чекоров вранец

0.20 литри
  

Македонско Сковин

0.25 литри
  

Варено вино

0.25 литри
  

Отворено

Понеделник09:30 - 23:45
Вторник09:30 - 23:45
Среда09:30 - 23:45
Четврток09:30 - 23:45
Петок09:30 - 00:45
Сабота09:30 - 00:45
Недела09:30 - 23:45

Достава

Информации за достава: За достава во сите населби во општините Аеродром и Кисела Вода се доплаќа 80 денари, а за сите останати области, доставата е бесплатна.

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

Peter John
first experience
23.04.2012.

1
Квалитет на храната
3
Избор на храна
4
Цени
3
Услуга

Pizza was average but the spaghetti was very small and very poor, hardly some meat and sauce.

Red
A+++ quality
04.04.2012.

4
Квалитет на храната
5
Избор на храна
3
Цени
5
Услуга

Perfect service for any kind of order.

therist
Mnogu dobro
23.09.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
4
Цени
4
Услуга

Edna od podobrite pici vo skopje. Mnogu preporaclivo.

Tenevski
Одличен избор
28.05.2011.

4
Квалитет на храната
4
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

Конечно можам слободно да кажам дека овој сервис работи совршено. Браво.
Покрај брзата испорака, љубезноста и пријателската комуникација, имате и одличен вкус на приготвената храна.
Браво дечки, така продолжете.

Прикажи ги сите...