Скара Скопје

Online ordering option coming soon!

Скара достава Скопје

Ресторани Скара Скопје

 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  180 гр. пилешко месо

  Тортелини, шампињони, павлака, зачини

  180 гр. пилешко месо

  Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини

  Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела

  Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос

  Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал

  300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан

  300 гр. ориз и пилешко месо

  300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони

  300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал

  1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони

  1 парче димена свинска коленица, сос од печурки

  250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид

  250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал

  250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони

  Марула, пилешко месо, кубети, фурнарини, јајце, пармезан, дресинг

  Шунка, врат, ајдамер, краставица, домат, мајонез

  Домат, печена пиперка, сецкан кромид, маслинки, магдонос

  Печено говедско месо, ајдамер, варено јајце, кисели краставички

  Пржена сланина, ајдамер, марула, јајце

  Шунка, ајдамер, домат, марула, мајонез

  Препораки: Скара Скопје

  bPop
  бронзен
  Лоша услуга (Браво'с)
  03.11.2011.

  1
  Квалитет на храната
  1
  Избор на храна
  1
  Цени
  1
  Услуга

  Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

  therist
  Одлично јадење (Браво'с)
  25.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

  minamartina
  Прво па машко :) (Браво'с)
  22.05.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
  Бравос за Браво’с!
  И секако за домаќините - donesi.com.

  Поздрав до следното слатко јадење :)