Сендвичи Скопје

Online ordering option coming soon!

Сендвичи достава Скопје

Ресторани Сендвичи Скопје

 •   

  Пицерија Занзибар

  3.9 / 4
  Наум Наумовски Борче 88А
  No online ordering
  Минимум: 400.00 MKD
  023213364

  Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
  Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...
 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 •   

  Порто Фино

  Анкарска 31
  No online ordering
  Минимум: 100.00 MKD
  023061792

  Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  "Порто Фино" ве поканува да пробате од богатото мени по супер цени. Пицерија Порто Фино ви ги нуди највкусните италијански специјалитети и широка палета на пијалоци. Порто Фино работи според HACCP стандарди.
 •   

  Bacaros Pizza Bar

  ул.Дебарца 21
  No online ordering
  Минимум: 40.00 MKD
  02 3134550

  Италијанска храна, Брза храна, Сендвичи
  Концепт на италијански ресторан кој нуди исклучителна храна и различни вкусови. Името Бакарос доаѓа од Bacari, специфичен збор за Венецијански вински бар, место за дружба со пријателите преку пријатна храна и чаша вино. Бакарос е мал бар, во кој покрај пијалоците се служат пици, пастрмајлии и сендвичи со италијанкси специјалитети и зачини. Отворената кујна ја дополнува интимната атмосфера, дозволувајќи им на гостите да бидат присутни при процесот на создавање на храната.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  180 гр. пилешко месо

  Тортелини, шампињони, павлака, зачини

  180 гр. пилешко месо

  Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини

  Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела

  Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос

  Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал

  300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан

  300 гр. ориз и пилешко месо

  300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони

  300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал

  1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони

  1 парче димена свинска коленица, сос од печурки

  250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид

  250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал

  250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони

  Марула, пилешко месо, кубети, фурнарини, јајце, пармезан, дресинг

  Шунка, врат, ајдамер, краставица, домат, мајонез

  Домат, печена пиперка, сецкан кромид, маслинки, магдонос

  Печено говедско месо, ајдамер, варено јајце, кисели краставички

  Пржена сланина, ајдамер, марула, јајце

  Шунка, ајдамер, домат, марула, мајонез

  Препораки: Сендвичи Скопје

  Foc
  26.07.2012.

  Za hranata nemam komentar prekrasna bese,no poradi losata komunikacia na vrabotenite ne bila prenesena mojata naracka pa namesto dogovorenite 60 min. jas ja cekav dodatni 45 min.

  schteck
  Браво! (Bacaros Pizza Bar)
  31.05.2012.

  5
  Квалитет на храната
  4
  Избор на храна
  3
  Цени
  5
  Услуга

  Доставата е одлична. Побрзо неможе ни да биде!
  Храната си е супер, само да има поголем избор за вегетаријанци.
  Бакарос браво! Продолжете така

  Peter John
  23.04.2012.

  1
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  4
  Цени
  3
  Услуга

  Pizza was average but the spaghetti was very small and very poor, hardly some meat and sauce.

  Red
  04.04.2012.

  4
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  3
  Цени
  5
  Услуга

  Perfect service for any kind of order.

  bPop
  бронзен
  Лоша услуга (Браво'с)
  03.11.2011.

  1
  Квалитет на храната
  1
  Избор на храна
  1
  Цени
  1
  Услуга

  Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

  therist
  Одлично јадење (Браво'с)
  25.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

  therist
  23.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  4
  Цени
  4
  Услуга

  Edna od podobrite pici vo skopje. Mnogu preporaclivo.

  Tenevski
  Одличен избор (Пицерија Занзибар)
  28.05.2011.

  4
  Квалитет на храната
  4
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  Конечно можам слободно да кажам дека овој сервис работи совршено. Браво.
  Покрај брзата испорака, љубезноста и пријателската комуникација, имате и одличен вкус на приготвената храна.
  Браво дечки, така продолжете.

  minamartina
  Прво па машко :) (Браво'с)
  22.05.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
  Бравос за Браво’с!
  И секако за домаќините - donesi.com.

  Поздрав до следното слатко јадење :)