Online ordering option coming soon!

Порто Фино - Нарачајте храна за домашна достава

  

Порто Фино

Анкарска 31
No online ordering
Минимум: 100.00 MKD
023061792

Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
"Порто Фино" ве поканува да пробате од богатото мени по супер цени. Пицерија Порто Фино ви ги нуди највкусните италијански специјалитети и широка палета на пијалоци. Порто Фино работи според HACCP стандарди.

Online ordering option coming soon!

Пици

Маргарита Популарно

Доматен сос, кашкавал, оригано
  

Везувио

Доматен сос, кашкавал, шунка, оригано
  

Олива

Доматен сос, кашкавал, маслинки, оригано
  

Пица фунги

Доматен сос, кашкавал, печурки, оригано
  

Капричиоза Популарно

Доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, оригано
  

Вегетаријана

Доматен сос, кашкавал, кромид, пиперка,  маслинки, оригано
  

Летна пица

Домати, кашкавал, шунка, кромид, пиперка, оригано
  

Јужњачка пица

Доматен сос, кашкавал, пршута, оригано
  

Пепероне Популарно

Доматен сос, кашкавал, кулен, оригано
1 user like this. 

Пица кватро формаџи

Доматен сос, ајдамер, горгонзола, бело сирење пармезан, оригано
  

Кватро салами

Доматен сос, кашкавал, шунка, пршута,  кулен, сланина, оригано
  

Бела пица

Павлака, јајце, маслинки, лук, оригано
  

Пица сицилијана

Доматен сос, кашкавал, лук, магдонос, оригано
  

Пица кари

Доматен сос, кашкавал, кари сос, оригано
  

Пица миланезе

Доматен сос, кашкавал, оригано, миланезе сос
  

Пица џеновезе

Доматен сос, павлака, сланина, сирење, оригано
  

Пица морски свет

Доматен сос, кашкавал, туна, ракчиња, лигњи, школки, оригано
  

Пица фрути ди маре

Доматен сос, кашкавал, школки, ракчиња, туна, лигњи, оригано
  

Латона

Доматен сос, кашкавал, туна, оригано
  

Чичолина

Доматен сос, кашкавал, школки, оригано
  

Шкампалина

Доматен сос, кашкавал, ракчиња, оригано
  

Пица фунги фрески

Доматен сос, кашкавал, свежи печурки, оригано
  

Пилешка пица

Доматен сос, кашкавал, пилешка шунка, оригано
  

Пица кватро стаџоне

Доматен сос, кашкавал, шунка, печурки,  школки, туна, маслинки, оригано
  

Калцоне

Затворена пица
  

Шпагети, фусили, таљатели

Млечни

Павлака
  

Фунги

Павлака, печурки
  

Ди наполи

Павлака, сланина или шунка
  

Ди џенова

Доматен сос, хреновки, кисели краставички, павлака
  

Ал аматричана

Доматен сос, павлака
  

Карбонара

Кромид или лук, павлака, сланина, јајце
  

Ал каза

Павлака, печурки, сланина
  

Формаџо

Павлака, бело сирење
  

Кватро формаџи

Павлака, ајдамер, горгонзола, пармезан, бело сирење
  

Песто џеновезе

Лук, ореви, босилок, пармезан
  

Помодори

Доматен сос
  

Медитерански

Доматен сос, печурки
  

Јужњачки

Доматен сос, кулен, феферони
  

Пикантни

Доматен сос, инчуни, копар, маслинки, чили
  

Сицијилански

Доматен сос, говедска печеница, сенф, босилок
  

Кари

Пилешки стек, доматен сос, магдонос, кари
  

Миленезе

Мелено месо, сланина, доматен сос, лук, магдонос
  

Фрути ди маре

Доматен сос, ракчиња, лигњи, туна
  

Фрути ди маре во лимонов сок

Маслиново масло, лимон, школки, ракчиња, туна, магдонос
  

Со школки

Доматен сос, школки
  

Со школки во бел сос

Павлака, школки
  

Со ракчиња

Доматен сос, ракчиња
  

Со лигњи

Доматен сос, лигњи
  

Со лук

Лук, маслиново масло, магдонос
  

Тортелини

Тортелини млечни

Павлака
  

Тортелини фунги

Павлака, печурки
  

Тортелини ди Наполи

Павлака, сланина или шунка
  

Тортелини Ал каза

Павлака, печурки, сланина
  

Тортелини гратинирани

Павлака, доматен сос, печурки, пармезан
  

Тортелини Песто Џеновезе

Лук, ореви, босилок, пармезан
  

Тортелини сицијилански

Доматен сос, говедска печеница, сенф, босилок
  

Тортелини помодори

Доматен сос
  

Тортелини јужњачки

Доматен сос, кулен, феферони
  

Тортелини Фрути ди маре

Доматен сос, ракчиња, лигњи, туна
  

Тортелини Фрути ди маре во лимонов сок

Маслиново масло, лимон, школки, ракчиња, туна, магдонос
  

Тортелини формаџо

Павлака, бело сирење
  

Тортелини кватро формаџи

Павлака, ајдамер, горгонзола, пармезан, бело сирење
  

Тортелини медитерански

Доматен сос, печурки
  

Тортелини горгонзини

Павлака и горгонзола
  

Тортелини базилико

Доматен сос и босилок
  

Тортелини во топено сирење

Павлака, топено сирење и босилок
  

Тортелини кари

Доматен сос, пилешки стек, кари
  

Тортелини миланезе

Мелено месо, сланина, доматен сос
  

Њоки

Њоки млечни

Павлака
  

Њоки фунги

Павлака, печурки
  

Њоки ди Наполи

Павлака, сланина или шунка
  

Њоки ал Каза

Павлака, печурки, сланина
  

Њоки гратинирани

Павлака, доматен сос, печурки, пармезан
  

Њоки Песто Џеновезе

Лук, ореви, босилок, пармезан
  

Њоки сицијилански

Доматен сос, говедска печеница, сенф, босилок
  

Њоки помодори

Доматен сос
  

Њоки јужњачки

Доматен сос, кулен, феферони
  

Њоки фрути ди маре

Доматен сос, ракчиња, лигњи, туна
  

Њоки фрути ди маре во лимонов сок

Маслиново масло, лимон, школки, ракчиња, туна, магдонос
  

Њоки формаџо

Павлака, бело сирење
  

Њоки кватро формаџи

Павлака, ајдамер, горгонзола, пармезан, бело сирење
  

Њоки медитерански

Доматен сос, печурки
  

Њоки горгонзини

Павлака и горгонзола
  

Њоки базилико

Доматен сос и босилок
  

Њоки во топено сирење

Павлака, топено сирење и босилок
  

Њоки кари

Доматен сос, пилешки стек, кари
  

Њоки миланезе

Мелено месо, сланина, доматен сос
  

Лазањи

Лазањи миланезе

Мелено месо, печурки, доматен сос
  

Пастрмајлија

Пастрмајлија

Тесто, свинско или пилешко месо
  

Пастрмајлија со јајце

Тесто, свинско или пилешко месо, јајце
  

Солени палачинки

Палачинките се премачкани со павлака и рендан кашкавал.

Солена палачинка - кашкавал, шунка, печурки , павлака

Кашкавал, шунка, печурки , павлака
  

Солена палачинка - кашкавал, шунка, павлака

Кашкавал, шунка, павлака
  

Солена палачинка - кашкавал, печурки, павлака

Кашкавал, печурки, павлака
  

Солена палачинка - кашкавал, павлака

Кашкавал, павлака
  

Солена палачинка - сирење

Сирење
  

Сендвичи

Пица сендвич - кашкавал, шунка, печурки, павлака

Кашкавал, шунка, печурки, павлака
  

Пица сендвич - кашкавал, кулен, павлака

Кашкавал, кулен, павлака
  

Пица сендвич - кашкавал, пршута, домати, мајонез

Кашкавал, пршута, домати, мајонез
  

Салати и Предјадења

Шопска салата

Домати, краставици, пиперки, кромид, рендано сирење
  

Грчка салата Популарно

Домати, краставици, кромид, маслинки, сирење, оригано
  

Таратор

Павлака, краставици, лук, ореви
  

Зелена салата

Марула, зачини
  

Салата од домати

Домати
  

Салата од краставици

Краставици
  

Салата со тестенини

Тестенини, домати, сирење, маслинки, маслиново масло, лимон, оригано
  

Ордевер за една особа

Сувомеснато, кашкавал, сирење
  

Зелена мешана салатa

Зелка, марула, морков, цвекло, домати, краставици
  

Морска салата школки

Школки, маслинки, лимон
  

Морска салата ракчиња

Ракчиња, маслинки, лимон
  

Морска салата лигњи

Лигњи, маслинки, лимон
  

Морска салата туна

Туна, маслинки, лимон
  

Морска салата мешана

Ракчиња, школки, лигњи, туна, маслинки, лимон
  

Цезар салата

Марула, краставици, домати, маслинки, пилешки стек, сланина, кубети, прелив
  

Лепиња

  

Похован кашкавал

  

Сирење

100 грама
  

Горгонзола

100 грама
  

Кашкавал

100 грама
  

Печурки на путер

100 грама
  

Пршута

  

Пршута со ајдамер

Пршута, ајдамер
  

Фурнарини

  

Јајца на око

2 јајца, домат, лепче
  

Омлет

2 јајца, домат, лепче
  

Хемендекс

2 јајца, шунка, домат, лепче
  

Бекендекс

2 јајца, сланина, домат, лепче
  

Пирошки

Пирошките се служат со додаток мајонез.

Пирошка - кашкавал, шунка, печурки

Кашкавал, шунка, печурки
  

Пирошка - кашкавал

Кашкавал
  

Пирошка - сирење

Сирење
  

Десерти

Палачинка со чоколаден крем

Чоколаден крем
  

Палачинка со чоколаден крем и лешник

Чоколаден крем и лешник
  

Палачинка со чоколаден крем, шлаг, чоколаден прелив

Чоколаден крем, шлаг, чоколаден прелив
  

Палачинка со чоколаден крем, банана, шлаг, чоколаден прелив

Чоколаден крем, банана, шлаг, чоколаден прелив
  

Палачинка со мед и ореви

Мед и ореви
  

Палачинка со овошен мармалад

Овошен мармалад
  

Овошна салата

Сезонско овошје, шлаг
  

Отворено

Понеделник09:00 - 23:45
Вторник09:00 - 23:45
Среда09:00 - 23:45
Четврток09:00 - 23:45
Петок09:00 - 00:45
Сабота10:00 - 00:45
Недела12:00 - 23:45

Достава

Информации за достава: За нарачки над 600 денари, доставата е бесплатна!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

Не постои ниту една рецензија за овој ресторан. Бидете први што ќе оставите препорака!