Online ordering option coming soon!

MKC Club & Restaurant - Нарачајте храна за домашна достава

  

MKC Club & Restaurant

Кеј Димитар Влахов бб
No online ordering
Минимум: 70.00 MKD
6090606

Македонска храна, Посна и вегетаријанска, Интернационална храна, Пица
Клуб и Ресторан, добра лапачка од 08 до 24:00, добро музиче, вечерни настани-концерти на многу интересни бендови и Dj-и (World music, Jazz, Rock, Современа алтернатива, електроника), одлично место за поромоции, приватни журки, видео проекции.

Online ordering option coming soon!

Доручек

Доручек МКЦ Популарно

јајца на око со шунка + ајвар + сирење + домашна пита
  

Омлет по избор

  

Пржени „момички” по избор

  

Крем супа од печурки

  

Кари супа од зеленчук

  

Телешка чорба

  

Вегетеријанска чинија

  

Брошкети а ла шеф Популарно

  

Лучено лепче

лук, леб, мезе
  

Салати

Зелена салата со туна

Свежа салата со парчиња туна
  

Шефовска салата Популарно

  

Цезар салата

  

Капрезе салата

  

Целерон салата

  

Спанаќ егзотик салата

  

Мезе

Брошкети а ла шеф Популарно

  

Лучено лепче

лук, леб, мезе
  

Пармезан со суви смокви

  

Сирења разни

  

Диња со Пршут

пршут, диња
  

Мезе Колбас

  

Урми во пршут

Урми, Пршут
  

Полнети печурки

Печурки, туна, кашкавал
  

Пилешки крилца

Пилешки крилца
  

Начос Популарно

  

Кесадиља

  

Готвени јадења

Вегетеријанска чинија

  

Карпачо од Рамстек

  

Пилешки крилца

Пилешки крилца
  

Пастрмајлија (штипска) Популарно

Ептен Штипска Пастрмајлија
1 user like this. 

Колбас домашен

  

Свински котлет со авокадо и пршут Популарно

  

Полнето пилешко со крем сос и печурки Популарно

  

Полнето свинско со крем сос и печурки

  

Шашлик - пилешки

  

Шашлик - свински

  

Бифтек во сос од црвено вино

  

Панга - риба Популарно

  

Панга - риба

  

Десерти

Топло - ладно колач

  

Бајадера (домашна) со сладолед

  

Тирмису

  

Отворено

Понеделник09:00 - 21:00
Вторник09:00 - 21:00
Среда09:00 - 23:00
Четврток09:00 - 23:00
Петок09:00 - 23:30
Сабота09:00 - 23:30
Недела12:00 - 21:00

Достава

Известување за наплата на доставата: Овој ресторан врши достава преку надворешна курирска служба и доставата ќе биде наплатена одделно. Ве молиме погледнете ги Информациите за Достава.

Информации за достава: Доставата се наплаќа дополнително!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

Не постои ниту една рецензија за овој ресторан. Бидете први што ќе оставите препорака!