Македонска храна Скопје

Online ordering option coming soon!

Македонска храна достава Скопје

Ресторани Македонска храна Скопје

 •   

  Пица Фамилија

  4.6 / 3
  АВНОЈ 18 3/3
  No online ordering
  Минимум: 99.00 MKD
  022432020

  Македонска храна, Пица
  Пица Фамилија е сервис за испорака на храна (пици, пастрмајлии и сендвичи) кој работи согласно со HACCP стандардите за производство и дистрибуција на храна. Користи исклучиво млечен кашкавал во производството на пиците, сите продукти се свежи и квалитетни, подготвени како за своја душа!
 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 •   

  MKC Club & Restaurant

  Кеј Димитар Влахов бб
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  6090606

  Македонска храна, Посна и вегетаријанска, Интернационална храна, Пица
  Клуб и Ресторан, добра лапачка од 08 до 24:00, добро музиче, вечерни настани-концерти на многу интересни бендови и Dj-и (World music, Jazz, Rock, Современа алтернатива, електроника), одлично место за поромоции, приватни журки, видео проекции.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  Ептен Штипска Пастрмајлија

  180 гр. пилешко месо

  Тортелини, шампињони, павлака, зачини

  180 гр. пилешко месо

  Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини

  Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела

  Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос

  Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал

  300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан

  300 гр. ориз и пилешко месо

  300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони

  300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал

  1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони

  1 парче димена свинска коленица, сос од печурки

  250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид

  250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал

  250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони

  Марула, пилешко месо, кубети, фурнарини, јајце, пармезан, дресинг

  Шунка, врат, ајдамер, краставица, домат, мајонез

  Домат, печена пиперка, сецкан кромид, маслинки, магдонос

  Печено говедско месо, ајдамер, варено јајце, кисели краставички

  Пржена сланина, ајдамер, марула, јајце

  Препораки: Македонска храна Скопје

  bPop
  бронзен
  Лоша услуга (Браво'с)
  03.11.2011.

  1
  Квалитет на храната
  1
  Избор на храна
  1
  Цени
  1
  Услуга

  Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

  therist
  Одлично јадење (Браво'с)
  25.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

  aneta.vulgarakis
  Одлична храна и брза достава (Пица Фамилија)
  09.08.2011.

  5
  Квалитет на храната
  4
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  Ресторанот нуди одлична пастмајлија. Храната беше доставена во рок од пола час и беше топла.

  Mimi
  Пица за мерак! Одлично! (Пица Фамилија)
  10.06.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Морам да признам дека ова беше една од најдобрите пици кои сум ги јадела во животот, ако не и најдобрата!
  Богата, полна со кашкавал, шунка, мирисни печурки, тестото превкусно, се топи во уста.
  И цената исто одлична!
  Презадоволна сум и ќе бидам редовен муштерија од сега натака!
  Иако нарачав во ниедно време многу згоден и љубезен дечко ми ја донесе пицата побргу отколку што се надевав... ;)

  darko
  бронзен
  Вкусно и на време (Пица Фамилија)
  07.06.2011.

  4
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Втор пат јадеме од Пицерија Фамилија. Храната во сооднос со цената навистина е одлична.

  Фамилијарната пица е доволно голема за да најаде двајца возрасни. А пастрмајлијата може да биде малку посочна, некако на крај ми дојде сува, но не пиев ништо додека ја јадев :)

  Испораката беше на време, без никакви компликации.

  minamartina
  Прво па машко :) (Браво'с)
  22.05.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
  Бравос за Браво’с!
  И секако за домаќините - donesi.com.

  Поздрав до следното слатко јадење :)