Кинеска храна Скопје

Online ordering option coming soon!

Кинеска храна достава Скопје

Ресторани Кинеска храна Скопје

 •   

  Ѕвезден Океан

  Лермонтова 19
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  023222723

  Кинеска храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Ресторанот „Ѕвезден Океан“ постои од 2010 и ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  Телешко во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички во летниот период.

  Свинско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки, во луто слатко - кисел сос.

  Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира посебно)

  Пилешко месо во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички (во летниот период).

  Лут сос или кари сос или слатко кисел или луто – слатко кисел сос

  Свинско месо пропржено во соја сос со кинески зачини, свежи шампињони, морков и пипер.

  Зелка , домати, краставица, црни и бели кинески печурки и кинески зачини.

  Кинеското чили во комбинација со зелка, морков, црни и бели кинески печурки.

  Претставува традиционална кинеска супа позната под името ВАН(топчиња) ТАНГ(супа) и е една од најпознатите супи во Кина. Месото е во вид на топчиња, содржи краставица во вид на ленти и нудлси, кинеска сол и кинески зејтин.

  Свинско месо со три вида на печурки, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и никулци од бамбус.

  Домат, краставица, свежи шампињони, бибер и кинески зачини.

  Пилешко месо, пропржено во слатко - кисел сос со ананас, морков и краставица.

  Пилешко месо, морков, црни и бели кинески печурки, свежи шампињони и кинески зачини.

  Препораки: Кинеска храна Скопје

  Max
  18.09.2011.

  4
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  5
  Цени
  3
  Услуга

  Eve ja mojata poracka:

  1 x Голема порција
  Избор на ориз: Ориз со зеленчук
  Избор на јадење: Пилешко со брокула, Пилешко и говедско со зеленчук, ракчиња, бадеми, кикирики и ореви
  + sakam da poracam Lepcinja, ako imate.
  Цена: 200.00 MKD
  1 x Црни и бели кинески печурки
  Цена: 40.00 MKD
  Збир: 240.00 MKD
  Доплата за достава
  Доплата: 70.00 MKD
  Вкупно: 310.00 MKD

  Porackata trebase da stigne vo rok od 45 minuti, no kasnese 10-15min minimum. Dostavuvacot bese mnogu fin i ljubezen.

  Od poracanata hrana pola od rabotite ne gi dobiv,. Nemase Lepce iako go poracav. Vo glavnite jadenja koisto idat so Orizot, pilesko so brokula voopsto nemase, samo vtoroto glavno jadenje bese vo dostavata. Isto taka nemase crni i beli kineski pecurki. Cenata kojasto na kraj ja plativ bese 270 denari (200 za golema porcija + 70 za delivery).

  Jadenjeto bese sredno toplo (mlako) i vkusno.

  tose_mc
  luto svinsko vo slatko kisel sos (Ѕвезден Океан)
  29.08.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  Znaci bravo!:)