Online ordering option coming soon!

Fast Food Ѕвезден Океан - Нарачајте храна за домашна достава

  

Fast Food Ѕвезден Океан

Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
No online ordering
Минимум: 200.00 MKD
078287347

Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.

Online ordering option coming soon!

Users who liked this also like

    

  Пицерија Занзибар

  3.9 / 4
  Наум Наумовски Борче 88А
  No online ordering
  Минимум: 400.00 MKD
  023213364

  Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
  Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...
 • Информации за достава: За достава во сите населби во општините Аеродром и Кисела Вода се доплаќа 80 денари, а за сите останати области, доставата е бесплатна.

 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 • Информации за достава: Доставата е бесплатна!

Lunch пакети

Напомена: Изберете само 2 главни јадења од долунаведените опции, кои доаѓаат во комбинација со ориз!

Мала порција Луто Популарно

Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира најдолу)
1 user like this. 

Средна порција Луто Популарно

Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира најдолу)
  

Голема порција Луто Популарно

Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира посебно)
1 user like this. 

Супи

Телешка супа

Претставува традиционална кинеска супа позната под името ВАН(топчиња) ТАНГ(супа) и е една од најпознатите супи во Кина. Месото е во вид на топчиња, содржи краставица во вид на ленти и нудлси, кинеска сол и кинески зејтин.
  

Пилешка супа

Пилешко месо, морков, црни и бели кинески печурки, свежи шампињони и кинески зачини.
  

Лута кисела супа

Домат, краставица, свежи шампињони, бибер и кинески зачини.
  

Супа со морски плодови

Комбинација од школки, ракчиња, лигњи, црни и бели кинески печурки и кинески зачини.
  

Рибја чорба

Парчиња риба филети, морков и кинески зачини.
  

Супа од зеленчук

Претставува богата вегетеријанска супа составена од пипер, морков, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки, краставица и кинески зачини кои ја прават препорачлива за летниот период.
  

Супа од брокули

Се состои од свежи брокули, сецкани на мали парчиња, морков и кинески зачини и е помеѓу бистра и крем супа.
  

Салати

Кинеска салата

Краставица и морков сецкани во вид на ленти, црни и бели кинески печурки, нудлси и кинески зачини.
  

Салата од зелка

Зелка и морков во вид на ленти, црни и бели кинески печурки и кинески зачини.
  

Лута салата од зелка

Кинеското чили во комбинација со зелка, морков, црни и бели кинески печурки.
  

Салата од краставички со шунка, црни и бели кинески печурки

Шунка, краставица, црни и бели кинески печурки.
  

Салата од цвекло и моркови

Цвекло, морков, кинеска сол и масло од сусам.
  

Мешана салата

Зелка , домати, краставица, црни и бели кинески печурки и кинески зачини.
1 user like this. 

Каламари салата

Сецкани лигњи варени на пареа, црни и бели кинески печурки, краставица, морков и кинески зачини.
  

Пилешко

Пржени пилешки крилца

Пилешките крилца се обвиткани во кари кои потоа се панираат. Се служат без сос И без зеленчук.
  

Пилешко со кикирики и зеленчук

Пилешко месо спремано во традиционален лут сос со кикирики и зеленчук (зелка, морков и пипер).
  

Слатко кисело пилешко Популарно

Пилешко месо, пропржено три до четири секунди во слатко - кисел сос, со морков и краставици.
1 user like this. 

Луто пилешко

Пилешко месо во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички (во летниот период).
  

Пилешко со печурки

Пилешко месо, пропржено во соја сос со кинески зачини, свежи шампињони, морков и пипер.
  

Пилешко со кари

Пилешко месо пропржено во кинеско кари, жолт сос кој е малку пикантен, морков, пипер, зелка и тиквички (во летниот период).
  

Суво пилешко

Крцкаво пилешко месо без сос и без зеленчук.
  

Пилешко со зеленчук

Пилешко месо со моркови, пипер, зелка, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и тиквичка (во летниот период) во сос од соја со кинески зачини.
  

Пилешко со црни и бели печурки и никулци од бамбус

Пилешко месо со три вида на печурки, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и бамбусови никулци.
  

Луто пилешко во слатко кисел сос Популарно

Пилешко месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки.
  

Пилешко во соја сос

Парчиња крцкаво пилешко месо, обвиткано во сос од соја со морков, пипер и зелка.
1 user like this. 

Пилешко во сос од компири

Пилешко месо, пропржено со компири, морков и пипер во сос од соја со кинески зачини.
  

Пилешко со ореви

Пилешко месо во сос со кинески зачини, морков, пипер, зелка и ореви.
  

Пилешко во грне

Пилешко месо на парчиња пропржено со морков, бамбус и пипер.
  

Свинско

Свинско со кикирики и зеленчук

  

Слатко – кисело свинско

Свинско месо во слатко кисел сос, пропржено три до четири секунди во специјален кинески сад со морков и краставици.
  

Луто свинско

Свинско месо во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички (во летниот период).
  

Свинско со печурки

Свинско месо пропржено во соја сос со кинески зачини, свежи шампињони, морков и пипер.
1 user like this. 

Свинско со кари

Парчиња свинско месо пропржени во кинеско кари, морков, пипер, зелка и тиквички (во летниот период).
  

Суво свинско

Крцкаво свинско месо, без сос и без зеленчук.
  

Свинско со зеленчук

Свинско месо во сос од соја со кинески зачини и моркови, пипер, зелка, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и тиквичка (во летниот период).
  

Свинско со црни и бели печурки и никулци од бамбус

Свинско месо со три вида на печурки, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и никулци од бамбус.
  

Луто свинско во слатко – кисел сос

Свинско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки, во луто слатко - кисел сос.
1 user like this. 

Свинско во соја сос

Крцкаво свинско месо во сос од соја со морков, пипер и зелка.
  

Свински ребра во сос

Свински ребра во сос од соја со морков и пипер.
  

Свинско со модри патлиџани

Свинско месо пропржено со модри патлиџани.
  

Свинско со јајца и црни печурки

Свинско месо со јајца, краставица, морков и црни кинески печурки.
  

Свинско во сос со пиперки

Свинско месо пропржено со пипер и морков.
  

Свински ребра во кисело – сладок сос

Свински ребра во слатко - кисел сос со краставица и домат.
  

Пржен свински џигер во грне

  

Свинско во грне

Свинско месо пропржено со морков, бамбус и пипер.
  

Телешко

Луто телешко

Телешко во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички во летниот период.
1 user like this. 

Телешко со кари

Парчиња говедско месо пропржени во кинеско кари, морков, пипер, зелка и тиквички (во летниот период).
  

Телешко со зеленчук

Телешко месо со моркови, пипер, зелка, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и тиквички (во летниот период) во сос од соја со кинески зачини.
  

Телешко со црни и бели печурки и никулци од бамбус

Телешко месо со три вида на печурки, свежи шампињони, црни и бели кинески печурки и никулци од бамбус.
  

Луто телешко во слатко – кисел сос

Телешко месо во луто слатко - кисел сос со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки.
  

Телешко во сос од соја

Крцкаво телешко месо обвиткано во сос од соја со морков, пипер и зелка.
  

Телешко со кромид

Телешко месо, пропржено со кромид, пипер и морков.
  

Суво луто телешко

Крцкаво телешко месо обвиткано во лут сос, пропржено со зелка, морков и пипер.
  

Телешки мускул

Мускулот е сечен на мали парчиња, издвоен на ленти и пропржен во сос со кинески зачини, морков, пипер и бамбус.
  

Пилешко, свинско и телешко со зеленчук, ракчиња, кикирики, бадеми, лешници и ореви

Парчиња пилешко, свинско и говедско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер, црни и бели кинески печурки, ракчиња, кикирики, бадеми и ореви.
  

Телешко во грне

Парчиња телешко месо, пропржено со морков, бамбус и пипер.
  

Грне со пилешко, свинско и телешко

Парчиња пилешко, свинско и телешко месо во сос од соја и зеленчук.
  

Грне со пилешко, свинско и телешко луто – кисело – слатко

Парчиња пилешко, свинско и телешко месо во луто слатко - кисел сос и зеленчук.
  

Риба

Парчиња риба во сос од соја

  

Риба во слатко – кисел сос

  

Сува риба

  

Риба со зеленчук

  

Морски плодови во грне

  

Риба во грне

  

Крокети од ракчиња

  

Без месо

Пржен зеленчук на кинески начин

  

Пржени модри патлиџани

  

Пржени компири во сос

  

Чипс од компири

  

Пржен спанаќ со јајца

  

Пржени печурки

  

Пржени брокули

  

Кинеско лепче

  

Тестенини

Шпагети со зеленчук Популарно

  

Шпагети со домати

  

Шпагети со пилешко, свинско и телешко

  

Шпагети со пилешко

  

Шпагети со шунка

  

Шпагети со ракчиња

  

Шпагети со спанаќ

  

Шпагети со печурки

  

Пролетни ролца без месо

  

Пролетни ролца со месо

  

Пржени пелмени со свинско и зеленчук

  

Варени пелмени со свинско и зеленчук

  

Нудлси со зеленчук

1 user like this. 

Нудлси со пилешко, свинско и телешко

  

Нудлси со пилешко

  

Нудлси со свинско

  

Нудлси со телешко

  

Ориз

Варен ориз

2 users like this. 

Ориз со зеленчук Популарно

1 user like this. 

Ориз со јајца

  

Ориз со парчиња пилешко

  

Ориз со свинско

  

Ориз со пилешко, свинско и телешко

  

Ориз со печурки Популарно

  

Ориз со шунка

  

Ориз со кари

  

Ориз со кромид

  

Ориз со ракчиња

  

Ориз со зеленчук во сос од соја Популарно

  

Лут ориз со пилешко Луто Популарно

  

Додатоци

Додатоци

Сос Луто

Лут сос или кари сос или слатко кисел или луто – слатко кисел сос
1 user like this. 

Црни и бели кинески печурки

  

Месо

Пилешко или свинско или телешко месо
  

Ракчиња

  

Брокула, ананас, печурки, јајца

Брокула или ананас или печурки или јајца
  

Десерти

Карамелизирани јаболка

  

Карамелизиран ананас

  

Карамелизирана банана

1 user like this. 

Овошна салата

  

Колачиња со порака

  

Отворено

Понеделник10:00 - 18:00
Вторник10:00 - 18:00
Среда10:00 - 18:00
Четврток10:00 - 18:00
Петок10:00 - 18:00
Сабота10:00 - 18:00
Неделазатворено

Достава

Информации за достава: Доставата се доплаќа соодветно на избраната област во која се врши испораката!
Ве молиме изберете ја точната област во која се наоѓате!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

Max
Golema porcija
18.09.2011.

4
Квалитет на храната
3
Избор на храна
5
Цени
3
Услуга

Eve ja mojata poracka:

1 x Голема порција
Избор на ориз: Ориз со зеленчук
Избор на јадење: Пилешко со брокула, Пилешко и говедско со зеленчук, ракчиња, бадеми, кикирики и ореви
+ sakam da poracam Lepcinja, ako imate.
Цена: 200.00 MKD
1 x Црни и бели кинески печурки
Цена: 40.00 MKD
Збир: 240.00 MKD
Доплата за достава
Доплата: 70.00 MKD
Вкупно: 310.00 MKD

Porackata trebase da stigne vo rok od 45 minuti, no kasnese 10-15min minimum. Dostavuvacot bese mnogu fin i ljubezen.

Od poracanata hrana pola od rabotite ne gi dobiv,. Nemase Lepce iako go poracav. Vo glavnite jadenja koisto idat so Orizot, pilesko so brokula voopsto nemase, samo vtoroto glavno jadenje bese vo dostavata. Isto taka nemase crni i beli kineski pecurki. Cenata kojasto na kraj ja plativ bese 270 denari (200 za golema porcija + 70 za delivery).

Jadenjeto bese sredno toplo (mlako) i vkusno.

Прикажи ги сите...