Online ordering option coming soon!

Пица Фамилија - Нарачајте храна за домашна достава

  

Пица Фамилија

4.6 / 3
АВНОЈ 18 3/3
No online ordering
Минимум: 99.00 MKD
022432020

Македонска храна, Пица
Пица Фамилија е сервис за испорака на храна (пици, пастрмајлии и сендвичи) кој работи согласно со HACCP стандардите за производство и дистрибуција на храна. Користи исклучиво млечен кашкавал во производството на пиците, сите продукти се свежи и квалитетни, подготвени како за своја душа!

Online ordering option coming soon!

Users who liked this also like

    

  Гиро Беко

  Јане Сандански ББ
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  025210060

  Посна и вегетаријанска, Грчка храна, Брза храна
  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.
 • Информации за достава: Доставата е бесплатна!

Пици

Маргарита

Доматен сос, млечен кашкавал
  

Пршуто

Доматен сос, млечен кашкавал, пршута
2 users like this. 

Капричиоза Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, шунка, печурки
3 users like this. 

Салама пиканте Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, кулен
  

Кватро стаџоне Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, шунка, печеница, сланина, кулен
1 user like this. 

Кватро формаџи

Доматен сос, млечен кашкавал, пекорино, горгонзола, моцарела, пармезан
  

Ла Фамилиа Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, сланина, пршута, кулен, јајце, павлака
1 user like this. 

Олива

Доматен сос, млечен кашкавал, маслинки, моцарела
  

Вегетаријана

Доматен сос, растителен кашкавал, печурки, домат, пиперка, маслинки, кромид
  

Бјанка ноте

Павлака, млечен кашкавал, сланина, сирење, јајце
  

Фунги

Доматен сос, млечен кашкавал, печурки, пармезан
1 user like this. 

Македонска Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, пиперка, домат, кромид, маслинки, сирење
  

Фрути ди маре

Доматен сос, млечен кашкавал, морски плодови
  

Везувио

Доматен сос, млечен кашкавал, шунка, пченка
  

Амалфи

Доматен сос, млечен кашкавал, туна, кромид
  

Поло Популарно

Доматен сос, млечен кашкавал, моцарела, печурки, пилешко
  

Милањезе

Доматен сос, млечен кашкавал, модар патлиџан, тиквица, пармезан, лук
  

Калцоне (затворена пица)

Доматен сос, млечен кашкавал, шунка, печурки
  

Калцоне формаџи

Доматен сос, млечен кашкавал, пекорино, горгонзола, моцарела, пармезан, пченка
  

Пастрмајлии

Велешка пастрмајлија Популарно

Свинско или пилешко месо, јајце
1 user like this. 

Штипска пастрмајлија Популарно

Свинско или пилешко месо
1 user like this. 

Сендвичи

Пица сендвич

Доматен сос, млечен кашкавал, шунка
  

Ладен сендвич Популарно

Млечен кашкавал, шунка, домат, краставица, павлака
  

Туна сендвич

Млечен или растителен кашкавал, туна, маринирани печурки, марула, пченка
  

Ла Фамилиа сендвич Популарно

Млечен кашкавал, сирење, шунка, врат, домат, краставица, маринирани печурки, маслинки
  

Фурнаринки

Солени стапчиња
1 user like this. 

Отворено

Понеделник10:00 - 23:00
Вторник10:00 - 23:00
Среда10:00 - 23:00
Четврток10:00 - 23:00
Петок10:00 - 23:00
Сабота10:00 - 23:00
Недела13:00 - 20:00

Достава

Информации за достава: Доставата е бесплатна!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

aneta.vulgarakis
Одлична храна и брза достава
09.08.2011.

5
Квалитет на храната
4
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

Ресторанот нуди одлична пастмајлија. Храната беше доставена во рок од пола час и беше топла.

Mimi
Пица за мерак! Одлично!
10.06.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Морам да признам дека ова беше една од најдобрите пици кои сум ги јадела во животот, ако не и најдобрата!
Богата, полна со кашкавал, шунка, мирисни печурки, тестото превкусно, се топи во уста.
И цената исто одлична!
Презадоволна сум и ќе бидам редовен муштерија од сега натака!
Иако нарачав во ниедно време многу згоден и љубезен дечко ми ја донесе пицата побргу отколку што се надевав... ;)

darko
бронзен
Вкусно и на време
07.06.2011.

4
Квалитет на храната
3
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Втор пат јадеме од Пицерија Фамилија. Храната во сооднос со цената навистина е одлична.

Фамилијарната пица е доволно голема за да најаде двајца возрасни. А пастрмајлијата може да биде малку посочна, некако на крај ми дојде сува, но не пиев ништо додека ја јадев :)

Испораката беше на време, без никакви компликации.

Прикажи ги сите...