Десерти Скопје

Online ordering option coming soon!

Десерти достава Скопје

Ресторани Десерти Скопје

 •   

  Пицерија Занзибар

  3.9 / 4
  Наум Наумовски Борче 88А
  No online ordering
  Минимум: 400.00 MKD
  023213364

  Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
  Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...
 •   

  Ѕвезден Океан

  Лермонтова 19
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  023222723

  Кинеска храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Ресторанот „Ѕвезден Океан“ постои од 2010 и ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 •   

  Порто Фино

  Анкарска 31
  No online ordering
  Минимум: 100.00 MKD
  023061792

  Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  "Порто Фино" ве поканува да пробате од богатото мени по супер цени. Пицерија Порто Фино ви ги нуди највкусните италијански специјалитети и широка палета на пијалоци. Порто Фино работи според HACCP стандарди.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  Телешко во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички во летниот период.

  Свинско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки, во луто слатко - кисел сос.

  Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира посебно)

  180 гр. пилешко месо

  Тортелини, шампињони, павлака, зачини

  180 гр. пилешко месо

  Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини

  Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела

  Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос

  Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал

  300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан

  300 гр. ориз и пилешко месо

  300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони

  300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал

  1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони

  1 парче димена свинска коленица, сос од печурки

  250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал

  250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид

  250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони

  Марула, пилешко месо, кубети, фурнарини, јајце, пармезан, дресинг

  Шунка, врат, ајдамер, краставица, домат, мајонез

  Препораки: Десерти Скопје

  Peter John
  23.04.2012.

  1
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  4
  Цени
  3
  Услуга

  Pizza was average but the spaghetti was very small and very poor, hardly some meat and sauce.

  Red
  04.04.2012.

  4
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  3
  Цени
  5
  Услуга

  Perfect service for any kind of order.

  bPop
  бронзен
  Лоша услуга (Браво'с)
  03.11.2011.

  1
  Квалитет на храната
  1
  Избор на храна
  1
  Цени
  1
  Услуга

  Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

  therist
  Одлично јадење (Браво'с)
  25.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

  therist
  23.09.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  4
  Цени
  4
  Услуга

  Edna od podobrite pici vo skopje. Mnogu preporaclivo.

  Max
  18.09.2011.

  4
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  5
  Цени
  3
  Услуга

  Eve ja mojata poracka:

  1 x Голема порција
  Избор на ориз: Ориз со зеленчук
  Избор на јадење: Пилешко со брокула, Пилешко и говедско со зеленчук, ракчиња, бадеми, кикирики и ореви
  + sakam da poracam Lepcinja, ako imate.
  Цена: 200.00 MKD
  1 x Црни и бели кинески печурки
  Цена: 40.00 MKD
  Збир: 240.00 MKD
  Доплата за достава
  Доплата: 70.00 MKD
  Вкупно: 310.00 MKD

  Porackata trebase da stigne vo rok od 45 minuti, no kasnese 10-15min minimum. Dostavuvacot bese mnogu fin i ljubezen.

  Od poracanata hrana pola od rabotite ne gi dobiv,. Nemase Lepce iako go poracav. Vo glavnite jadenja koisto idat so Orizot, pilesko so brokula voopsto nemase, samo vtoroto glavno jadenje bese vo dostavata. Isto taka nemase crni i beli kineski pecurki. Cenata kojasto na kraj ja plativ bese 270 denari (200 za golema porcija + 70 za delivery).

  Jadenjeto bese sredno toplo (mlako) i vkusno.

  tose_mc
  luto svinsko vo slatko kisel sos (Ѕвезден Океан)
  29.08.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  Znaci bravo!:)

  Tenevski
  Одличен избор (Пицерија Занзибар)
  28.05.2011.

  4
  Квалитет на храната
  4
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  Конечно можам слободно да кажам дека овој сервис работи совршено. Браво.
  Покрај брзата испорака, љубезноста и пријателската комуникација, имате и одличен вкус на приготвената храна.
  Браво дечки, така продолжете.

  minamartina
  Прво па машко :) (Браво'с)
  22.05.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  5
  Услуга

  Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
  Бравос за Браво’с!
  И секако за домаќините - donesi.com.

  Поздрав до следното слатко јадење :)