Брза храна Скопје

Online ordering option coming soon!

Брза храна достава Скопје

Ресторани Брза храна Скопје

 •   

  Гиро Беко Центар

  Даме Груев 7
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  023111776

  Посна и вегетаријанска, Грчка храна, Брза храна
  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.
 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Bocado - urban.fresh.food

  ТЦ Рамстор катче за храна
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  315 15 01

  Италијанска храна, Брза храна
  BOCADO urban.fresh.food нуди голем избор на свежа, вкусна и здрава храна, според највисоките стандарди. Специјално одбраните производи, состојки и зачини, подготвени според традиционални рецепти, ќе ве натераат да уживате во класичните азиски јадења, вок, суши и останати специјалитети, задоволувајќи ги сите ваши вкусови.
 •   

  Bacaros Pizza Bar

  ул.Дебарца 21
  No online ordering
  Минимум: 40.00 MKD
  02 3134550

  Италијанска храна, Брза храна, Сендвичи
  Концепт на италијански ресторан кој нуди исклучителна храна и различни вкусови. Името Бакарос доаѓа од Bacari, специфичен збор за Венецијански вински бар, место за дружба со пријателите преку пријатна храна и чаша вино. Бакарос е мал бар, во кој покрај пијалоците се служат пици, пастрмајлии и сендвичи со италијанкси специјалитети и зачини. Отворената кујна ја дополнува интимната атмосфера, дозволувајќи им на гостите да бидат присутни при процесот на создавање на храната.

  Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

  Телешко во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички во летниот период.

  Свинско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки, во луто слатко - кисел сос.

  Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира посебно)

  Лут сос или кари сос или слатко кисел или луто – слатко кисел сос

  Свинско месо пропржено во соја сос со кинески зачини, свежи шампињони, морков и пипер.

  Промотивна понуда на пет гира
  Свинско или пилешко месо, домати, кромид, кечап, сенф, помфрит, лепче

  Свинско или пилешко месо, домати, кромид, кечап, сенф, домашно лепче

  BOCADO urban.fresh.food нуди голем избор на свежа, вкусна и здрава храна, според највисоките стандарди. Специјално одбраните производи, состојки и зачини, подготвени според традиционални рецепти, ќе ве натераат да уживате во класичните азиски јадења, вок, суши и останати специјалитети, задоволувајќи ги сите ваши вкусови.

  Доматно пире, кашкавал, шунка, шампињони, оригано

  Bacaros Pizza Bar

  31.05.2012.

  Концепт на италијански ресторан кој нуди исклучителна храна и различни вкусови. Името Бакарос доаѓа од Bacari, специфичен збор за Венецијански вински бар, место за дружба со пријателите преку пријатна храна и чаша вино. Бакарос е мал бар, во кој покрај пијалоците се служат пици, пастрмајлии и сендвичи со италијанкси специјалитети и зачини. Отворената кујна ја дополнува интимната атмосфера, дозволувајќи им на гостите да бидат присутни при процесот на создавање на храната.

  Зелка , домати, краставица, црни и бели кинески печурки и кинески зачини.

  Пилешко месо, пропржено три до четири секунди во слатко - кисел сос, со морков и краставици.

  Парчиња крцкаво пилешко месо, обвиткано во сос од соја со морков, пипер и зелка.

  Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира најдолу)

  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.

  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.

  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.

  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.

  Препораки: Брза храна Скопје

  Foc
  26.07.2012.

  Za hranata nemam komentar prekrasna bese,no poradi losata komunikacia na vrabotenite ne bila prenesena mojata naracka pa namesto dogovorenite 60 min. jas ja cekav dodatni 45 min.

  Red
  09.07.2012.

  4
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  4
  Цени
  5
  Услуга

  order arrived in 15 min.

  schteck
  Браво! (Bacaros Pizza Bar)
  31.05.2012.

  5
  Квалитет на храната
  4
  Избор на храна
  3
  Цени
  5
  Услуга

  Доставата е одлична. Побрзо неможе ни да биде!
  Храната си е супер, само да има поголем избор за вегетаријанци.
  Бакарос браво! Продолжете така

  Max
  18.09.2011.

  4
  Квалитет на храната
  3
  Избор на храна
  5
  Цени
  3
  Услуга

  Eve ja mojata poracka:

  1 x Голема порција
  Избор на ориз: Ориз со зеленчук
  Избор на јадење: Пилешко со брокула, Пилешко и говедско со зеленчук, ракчиња, бадеми, кикирики и ореви
  + sakam da poracam Lepcinja, ako imate.
  Цена: 200.00 MKD
  1 x Црни и бели кинески печурки
  Цена: 40.00 MKD
  Збир: 240.00 MKD
  Доплата за достава
  Доплата: 70.00 MKD
  Вкупно: 310.00 MKD

  Porackata trebase da stigne vo rok od 45 minuti, no kasnese 10-15min minimum. Dostavuvacot bese mnogu fin i ljubezen.

  Od poracanata hrana pola od rabotite ne gi dobiv,. Nemase Lepce iako go poracav. Vo glavnite jadenja koisto idat so Orizot, pilesko so brokula voopsto nemase, samo vtoroto glavno jadenje bese vo dostavata. Isto taka nemase crni i beli kineski pecurki. Cenata kojasto na kraj ja plativ bese 270 denari (200 za golema porcija + 70 za delivery).

  Jadenjeto bese sredno toplo (mlako) i vkusno.

  AlexArcanum
  Кордон Блу - мора да се проба (Гиро Беко Центар)
  06.06.2011.

  5
  Квалитет на храната
  5
  Избор на храна
  5
  Цени
  3
  Услуга

  Кордон Блу е сендвичот кој го препорачувам на сите да го пробаат. За ефтина цена добивате одлично јадење.

  Една заблешка до услугата/испораката на Гиро Беко. Кога и да порачаш нешто, доставата доцни најмалку 20 мин од предвидено време.