Online ordering option coming soon!

Браво'с - Нарачајте храна за домашна достава

  

Браво'с

3.7 / 3
Мајка Тереза 4
No online ordering
Минимум: 350.00 MKD
023212813

Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.

Online ordering option coming soon!

Users who liked this also like

    

  Пицерија Занзибар

  3.9 / 4
  Наум Наумовски Борче 88А
  No online ordering
  Минимум: 400.00 MKD
  023213364

  Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
  Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...
 • Информации за достава: За достава во сите населби во општините Аеродром и Кисела Вода се доплаќа 80 денари, а за сите останати области, доставата е бесплатна.

 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 • Информации за достава: Доставата се доплаќа соодветно на избраната област во која се врши испораката!
  Ве молиме изберете ја точната област во која се наоѓате!

Салати

Македонска салата

Домат, печена пиперка, сецкан кромид, маслинки, магдонос
1 user like this. 

Шопска салата Популарно

Домат, краставица, рендано сирење
  

Грчка салата Популарно

Домат, краставица, коцки сирење, маслинки, кромид, оригано
1 user like this. 

Мимоза салата

Марула, рендано јајце (2), зачини
  

Маргарита салата

Марула, јајце сецкано на коцки (2), зачини
  

Рукола салата

Рукола, домат, моцарела, пармезан
  

Цезар салата

Марула, пилешко месо, кубети, фурнарини, јајце, пармезан, дресинг
2 users like this. 

Шеф салата

Марула, домат, моцарела, пршута, јајце, лепиња
  

Капрезе салата

Домати, моцарела, зачини
  

Лосос салата

Марула, лосос
  

Каламари салата

Марула, лигњи, пченка, маслинки, сок од портокал, капри, зачини, лепиња
  

Туна салата

Марула, туна
  

Шкампи салата

Mарула, шкампи
  

Пилешка салата со зеленчук и шампињони

Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини
2 users like this. 

Bravo’s салата

Mарула, домат, моцарела, пршута, зденка, павлака, ореви, јајце, пармезан, лепиња
  

Мешана салата

Цвекло, зелка, морков, црвена зелка, краставица, домат
  

Чорби и супи

Телешка чорба

Tелешко месо, зачини
  

Пилешка чорба

Пилешко месо, зачини
  

Крем чорба од шкампи

Шкампи, зачини
  

Крем чорба од брокули

Брокула, зачини
  

Крем чорба од печурки

Печурки, зачини
  

Потаж од зеленчук

Зеленчук, зачини
  

Предјадења

Даска со сирење

Камембер, бри, горгонзола, рокфорд, кораб, овчо сирење, биено сирење, сос
  

Даска со сувомеснато

Пршута, свински врат, печеница, кулен, шунка, пилешки гради, сос
  

Даска со морски плодови

Шкампи, лигњи, поховани лигњи, шкампи бузара, октопод, сос
  

Даска Bravos’s

Пршута, свински врат, кулен, овчо сирење, едаамер, биено сирење, крем салати, пирошки, похована зденка, поховани маслинки, похован кромид, ролован модар патлиџан, поховани тиквици, шампињони, буковка, похована полнета пиперка, лазања од модар патлиџан, свежи салати
  

Пилешки прсти Популарно

250 гр. поховани парчиња пилешки стек, послужено со три вида сос: тартар, мед и сенф, кечап и мајонез
  

Карпачо од месо

200 гр. говедски бифтек
  

Карпачо од риба

200 гр. лосос
  

Коктел од шкампи

200 гр. шкампи на скара
  

Сирење во фурна

200 гр. овчо сирење, домати и пиперки
  

Сирење на скара

200 гр. овчо сирење
  

Пирошка

150 гр. кашкавал, шунка, кисели краставички, тартар сос
2 users like this. 

Печурки на путер

100 гр. буковки, шампињони
  

Печурки на жар

100 гр. шампињони, буковки
  

Поховани тиквици со павлака

200 гр. тиквички, павлака
  

Пржени тиквици

150 гр. тиквици
  

Ролован модар патлиџан

150 гр. пржен модар патлиџан, урда, лук, ореви, шунка
  

Полнети пиперки Bravo’s

1 парче - урда, шунка, похована пиперка
  

Поховани маслинки

150 гр. зелени маслинки полнети со парчиња свинско месо и домати
  

Форнарини

300 гр.
1 user like this. 

Поховани зденки

порција
  

Готвени јадења

Сите јадења кои содржат месо вклучуваат избор на помфрит, пекарски компир или вариво.

Телешки мускул во крем сос

250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони
1 user like this. 

Свинска коленица во крем сос

1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони
1 user like this. 

Чадена свинска коленица

1 парче димена свинска коленица, сос од печурки
1 user like this. 

Соте Строганоф

250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид
1 user like this. 

Кордон Блу

250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал
1 user like this. 

Тава Bravo’s

300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал
1 user like this. 

Велешко грне

300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони
2 users like this. 

Пилешко рижото

300 гр. ориз и пилешко месо
1 user like this. 

Вегетаријанско рижото

300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан
1 user like this. 

Јадења по нарачка

Сите јадења кои содржат месо вклучуваат избор на помфрит, пекарски компир или вариво.

Бифтек во сос од тартуфи

250 гр. телешки бифтек
  

Бифтек во сос од печурки

250 гр. телешки бифтек, сос од шампињони
  

Бифтек Диабло

250 гр. телешки бифтек, лут сос
  

Бифтек Ројал

250 гр. телешки бифтек, бел сос од шкампи
  

Бифтек во сос од зелен бибер

250 гр. телешки бифтек, сос од зелен бибер
  

Шатобријан

500 гр. телешки бифтек, ражнич од киви, портокал и банана
  

Татар бифтек

250 гр. мелено месо од бифтек, зачини
  

Пилешки стек во рокфорд сос

200 гр. пилешко месо, рокфорд сирење
1 user like this. 

Филе медаљони со печурки

250 гр.. свинско филе на три парчиња, сос од шампињони
  

Мучкалица

250 гр. свинско мелено месо, домат и пиперка
  

Виенска шницла

200 гр. поховано свинско каре
  

Натур шницла

200 гр. свинско филе на скара со јајца
  

Караџорџева шницла

250 гр. поховано свинско месо, полнето со кајмак
  

Свинско каре Парма

250 гр. поховано свинско месо на три парчиња
  

Табаско стек

250 гр. 3-4 парчиња свинско филе, пржен кромид и сланина, табаско сос
  

Фефер стек

250 гр. свинско месо, бел сос со зелен бибер
  

Пекарски ребра

1 кг. свински ребра
  

Скара

Сите јадења кои содржат месо вклучуваат избор на помфрит, пекарски компир или вариво.

Чаден свински врат

200 гр. чаден свински врат
  

Кременадла

150 гр. свинско месо
  

Бела вешалица

200 гр. свинско каре
  

Димена вешалица

200 гр. свинска печеница на скара
  

Вешалица од филе

200 гр. свинска вешалица
  

Пилешки стек Популарно

180 гр. пилешко месо
2 users like this. 

Полнето филе Bravo’s

300 гр. печеница, кашкавал, кисели краставички, сос од шампињони
1 user like this. 

Двојник

200 гр. две парчиња месо, полнето со шунка и кашкавал, сос од свежи шампињони
  

Свински увијач

180 гр. свинско каре полнето со кашкавал и замотано со парчиња сланина
  

Пилешки увијач

180 гр. пилешко месо полнето со кашкавал и замотано во парчиња сланина
  

Свински ражнич

200 гр. шест парчиња свинско месо
  

Дипломатски ражнич

200 гр. шест парчиња свинско месо замотани во сланина
  

Пилешки ражнич

180 гр. шест парчиња пилешко месо
  

Плескавица

200 гр. мелено свинско и телешко месо
  

Шарска плескавица Популарно

300 гр. мелено свинско и телешко месо, кашкавал
  

Плескавица со горгонзола

250 гр. мелено свинско и телешко месо, горгонзола кашкавал
  

Уштипци

250 гр. пет парчиња мелено месо полнето со сувомеснато и кашкавал
  

Домашен колбас

1 парче
  

Ребра

1 килограм (димени или свежи)
  

Кебап

1 парче
  

Кременадла Империјал

150 гр. свинско месо, пржен домат и пиперка
  

Мешана скара Браво'с

600 гр. седум парчиња месо: увијач, пилешки стек, вешалица, мала плескавица, свински ражнич, колбасица, сланина
  

Сендвичи

Италијански сендвич

Моцарела, домат, босилок, балсамички оцет
  

New Yorker сендвич

Крем сирење, чаден лосос, кромид
1 user like this. 

Француски сендвич Популарно

Шунка, ајдамер, домат, марула, мајонез
2 users like this. 

Roast beef сендвич

Печено говедско месо, ајдамер, варено јајце, кисели краставички
1 user like this. 

BLT сендвич

Пржена сланина, марула, домат, мајонез
  

Lunch сендвич Популарно

Пржена сланина, ајдамер, марула, јајце
2 users like this. 

Туна сендвич

Туна, ајдамер, морков, мајонез, бибер, балсамички оцет
  

Клуб сендвич Популарно

Шунка, врат, ајдамер, краставица, домат, мајонез
2 users like this. 

Лосос сендвич

Чаден лосос, мајонез, марула, копар
  

Вегетаријански сендвич

Печурки, тиквици, домат, краставица, марула, балсамички оцет
  

Пица

Маргарита

Доматен сос, кашкавал, зачини
  

Пица Фунги

Доматен сос, кашкавал, свежи печурки, зачини
  

Капричиоза

Доматен сос, кашкавал, шунка, шампињони, зачини
  

Кулен пица

Доматен сос, кашкавал, кулен, зачини
  

Пршута пица

Доматен сос, кашкавал, пршута, зачини
  

пица Ројал

Доматен сос, кашкавал, шкампи, зачини
  

Пица Фрути ди маре

Доматен сос, кашкавал, шкампи, школки, лигњи, зачини
  

Quattro Formaggio

Доматен сос, ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан
  

Туна пица

Доматен сос, кашкавал, туна, кромид, зачини
  

Вегетаријанска пица

Доматен сос, кашкавал, тиквица, модар патлиџан, домати, маслинки, свежи шампињони, зачини
  

Bravo’s Пица

  

Паста

Шпагети Болоњезе

Шпагети, болоњезе сос, пармезан, зачини
  

Шпагети Миланезе

Шпагети, доматен сос, шунка, зачини
  

Шпагети Наполитана

Шпагети, доматен сос, зачини
  

Шпагети ala pana e pro

Шпагети, шунка, павлака
  

Таљатели Quattro formaggio

Таљатели, павлака, рокфорд, моцарела, горгонзола, пармезан
  

Таљатели со зеленчук

Таљатели, доматен сос, шампињони, тиквици, модар патлиџан, зачини
  

Таљатели со туна и брокула

Таљатели, туна, брокула, зачини
  

Таљатели ala Emilia-Romagna

  

Тортелини фунги

Тортелини, шампињони, павлака, зачини
1 user like this. 

Тортелини во сос од горгонзола

Тортелини, павлака, горгонзола
  

Лазањи al forno

Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал
1 user like this. 

Лазањи со морски плодови

Доматен сос, морски плодови, бешамел сос, кашкавал
  

Лазањи Quattro formaggio

Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос
1 user like this. 

Њоки во сос од лосос и шкампи

Њоки, павлака, шкампи, лосос, пармезан
  

Њоки Quattro formaggio

Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела
1 user like this. 

Канелони

Канелони, болоњезе сос, пармезан, зачини
  

Риби и морски плодови

Поховани лигњи

  

Лигњи на скара

  

Полнети лигњи

  

Шкампи на путер

  

Шкампи Бузара

  

Шкампи Кардинале

  

Шкампи Паризиен

  

Фламбирани Шкампи

  

Кременадла од лосос

  

Лосос во сос од шкампи

  

Леврек на жар

  

Орада на жар

  

Рижото од морски плодови

  

Калифорниска пастрмка

1 килограм
  

Дојрански крап

  

Пијан крап

  

Гарнири

Ориз

100 гр.
1 user like this. 

Морков

100 гр.
  

Грашок

100 гр.
  

Боранија

100 гр.
  

Тавче гравче

100 гр.
  

Помфрит

100 гр.
  

Помфрит со сирење

100 гр.
  

Пекарски компир Популарно

100 гр.
1 user like this. 

Компир на путер

100 гр.
  

Спанаќ

200 гр.
  

Варен зеленчук

200 гр.
  

Нафора

200 гр.
  

Апетисани

Бадеми

  

Лешници

  

Ф'стаци

  

Индиски ореви

  

Кикиритки

  

Десерти

Палачинки по избор Популарно

  

Орасници

Јајца, шеќер, ореви
  

Банана Сплит

  

Овошен куп

1 user like this. 

Пијалоци

Кока кола

0.3 литри
  

Фанта

0.3 литри
  

Спрајт

0.3 литри
  

Тоник

0.3 литри
  

Швепс

0.3 литри
  

Џус од портокал

0.2 литри
  

Сок од праска

0.2 литри
  

Сок од кајсија

0.2 литри
  

Сок од јаболка

0.2 литри
  

Сок од боровница

0.2 литри
  

Коктел сок

0.2 литри
  

Мултивитамин сок

0.2 литри
  

Минерална вода

0.25 литри
  

Отворено

Понеделник13:00 - 20:00
Вторник13:00 - 20:00
Среда13:00 - 20:00
Четврток13:00 - 20:00
Петок13:00 - 20:00
Сабота13:00 - 20:00
Неделазатворено

Достава

Информации за достава: Доставата е бесплатна!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

bPop
бронзен
Лоша услуга
03.11.2011.

1
Квалитет на храната
1
Избор на храна
1
Цени
1
Услуга

Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

therist
Одлично јадење
25.09.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

minamartina
Прво па машко :)
22.05.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
Бравос за Браво’с!
И секако за домаќините - donesi.com.

Поздрав до следното слатко јадење :)

Прикажи ги сите...