Online ordering option coming soon!

Bacaros Pizza Bar - Нарачајте храна за домашна достава

  

Bacaros Pizza Bar

ул.Дебарца 21
No online ordering
Минимум: 40.00 MKD
02 3134550

Италијанска храна, Брза храна, Сендвичи
Концепт на италијански ресторан кој нуди исклучителна храна и различни вкусови. Името Бакарос доаѓа од Bacari, специфичен збор за Венецијански вински бар, место за дружба со пријателите преку пријатна храна и чаша вино. Бакарос е мал бар, во кој покрај пијалоците се служат пици, пастрмајлии и сендвичи со италијанкси специјалитети и зачини. Отворената кујна ја дополнува интимната атмосфера, дозволувајќи им на гостите да бидат присутни при процесот на создавање на храната.

Online ordering option coming soon!

Пици

Маргарита Популарно

Доматно пире, кашкавал, шери, оригано
  

Везувио

Доматно пире, кашкавал, шунка, оригано
  

Наполитана Популарно

Доматно пире, кашкавал, шампињони, оригано
  

Капричиоза Популарно

Доматно пире, кашкавал, шунка, шампињони, оригано
1 user like this. 

Калцоне

Доматно пире, кашкавал, шунка, шампињони, оригано (преклопена)
  

Милерама

Доматно пире, кашкавал, шунка, шампињони, павлака, јајце, оригано
  

Пеперони Популарно

Доматно пире, кашкавал, кулен, свежа пиперка, шери, оригано
  

Далмација

Доматно пире, кашкавал, пршута, пармезан, шери, оригано
  

Туна пица

Доматно пире, кашкавал, туна, кромид, маслинки оригано
  

Македонска (зимска)

Ајвар, кашкавал, сланина
  

Македонска (летна)

Свеж домат, свежа пиперка, кашкавал, кромид, маслинки, оригано, колбас
  

Вегетаријана Популарно

Доматно пире, кашкавал, брокула, пченка, свежа пиперка, шампињони, шери, оригано
  

Кватро формаџи

Доматно пире, кашкавал, пармезан, моцарела, горгонзола, шери, оригано
  

Фрути ди маре

Доматно пире, моцарела, ракчиња, лигњи, октопод, школки, туна, рукола, маслиново масло, шери, оригано
  

Бакарос

Доматно пире, кашкавал, сирење, пршута, свински врат, кулен, шампињони, свежа пиперка, оригано
  

Сендвичи

КИЕВО хот-дог

Виршла, Сенф
  

ПАНДЕВ сендвич

ајвар, свински врат, сирење
  

ПАЛЕРМО сендвич (посен)

растителен кашкавал, туна, шапињони, домат
  

РОМА сендвич со кулен

кашкавал, кулен, шампињони
  

ИНТЕР сендвич со врат

кашкавал, свински врат, шампињони
  

ЈУВЕ сендвич со пршута Популарно

кашкавал, пршута, домат
  

МИЛАН сендвич со шунка

кашкавал, шунка, шампињони
  

ЛАЦИО пица сендвич

кашкавал, шунка, шампињони, доматно пире (преклопен со две теста)
  

ПАРМА мортадела сендвич

мортадела, мозарела, доматно пире
  

Пастрмајлии

Пастрамајлија свинска

  

Пастрамајлија пилешка

  

Појадок

Хотдог & Nescafe 2go

  

Парче пица & Nesacaffe 2 go

  

Пица сендвич & Nescaffe 2 go

  

Пастрмајлија & Nesacaffe 2 go

  

Калцоне & Nesacaffe 2 go

  

Салати

Цезар Популарно

марула, пилешко, шери, кубети, пресинг, форнарина
  

Рукола Популарно

рукола, мозарела, пармезан, маслинки, шери
  

Капрезе

домат, моцарела, маслинки, босилок
  

Tуна салата

туна, марула, домат, маслинки, пченка
  

Фрути ди маре

морски плодови, туна, маслинки
  

Палачинки

Палачинка со крем Популарно

nutella
  

Афродизијак палачинка

мед и ореви
  

Палачинка со џем

џем од сливи, овошен сируп
  

Бакарос палачинка (блага) Популарно

Nutella, банана, плазма, шлаг, чоколаден прелив
  

Капри палачинка

кашкавал, шунка, шампињони, павлака
  

Бакарос палачинка (солена)

кашкавал, кулен, свински врат, шампињони, павлака
  

Отворено

Понеделник09:30 - 23:00
Вторник09:30 - 23:00
Среда09:30 - 23:00
Четврток09:30 - 23:00
Петок09:30 - 23:30
Сабота12:30 - 23:30
Недела12:30 - 23:00

Достава

Информации за достава: Доставата е бесплатна!

Слични ресторани Skopje

Напишете рецензија!

Foc
+/-
26.07.2012.

Za hranata nemam komentar prekrasna bese,no poradi losata komunikacia na vrabotenite ne bila prenesena mojata naracka pa namesto dogovorenite 60 min. jas ja cekav dodatni 45 min.

schteck
Браво!
31.05.2012.

5
Квалитет на храната
4
Избор на храна
3
Цени
5
Услуга

Доставата е одлична. Побрзо неможе ни да биде!
Храната си е супер, само да има поголем избор за вегетаријанци.
Бакарос браво! Продолжете така

Прикажи ги сите...