Достава на храна Скопје

Online ordering option coming soon!

Ве молиме изберете ја Вашата локација:

Достава на храна Скопје

Ресторани Скопје

 •   

  Пицерија Занзибар

  3.9 / 4
  Наум Наумовски Борче 88А
  No online ordering
  Минимум: 400.00 MKD
  023213364

  Посна и вегетаријанска, Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови, Доручек
  Пицеријата Занзибар е една од првите пицерии во градот и постои од 1991 година. Покрај разните видови пица, пицеријата Занзибар нуди пастрмајлии со пастрма, вкусни пасти по оригинални италијански рецепти, палачинки, риба...
 •   

  Гиро Беко Центар

  Даме Груев 7
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  023111776

  Посна и вегетаријанска, Грчка храна, Брза храна
  Гиро Беко е првото гиро во градот, отворено во 1978 година. Сеуште постои со истиот врвен квалитет и брза услуга.
 •   

  Ѕвезден Океан

  Лермонтова 19
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  023222723

  Кинеска храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Ресторанот „Ѕвезден Океан“ постои од 2010 и ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Fast Food Ѕвезден Океан

  Мито Хаџивасилев Јасмин бб (ТЦ Рамстор)
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  078287347

  Кинеска храна, Брза храна, Десерти, Риба и морски плодови
  Fast food „Ѕвезден Океан“ со малку поинакво мени од ресторанот, постои од 2004 и ја отсликува традиционалната северно-кинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.
 •   

  Пица Фамилија

  4.6 / 3
  АВНОЈ 18 3/3
  No online ordering
  Минимум: 99.00 MKD
  022432020

  Македонска храна, Пица
  Пица Фамилија е сервис за испорака на храна (пици, пастрмајлии и сендвичи) кој работи согласно со HACCP стандардите за производство и дистрибуција на храна. Користи исклучиво млечен кашкавал во производството на пиците, сите продукти се свежи и квалитетни, подготвени како за своја душа!
 •   

  Браво'с

  3.7 / 3
  Мајка Тереза 4
  No online ordering
  Минимум: 350.00 MKD
  023212813

  Македонска храна, Италијанска храна, Медитеранска храна, Интернационална храна, Десерти, Сендвичи, Скара, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  Ресторанот Браво'с постои од 1998 години и ви нуди пријатен амбиент во секое време со богато мени и прекрасна храна.
 •   

  Порто Фино

  Анкарска 31
  No online ordering
  Минимум: 100.00 MKD
  023061792

  Италијанска храна, Десерти, Сендвичи, Палачинки, Пица, Риба и морски плодови
  "Порто Фино" ве поканува да пробате од богатото мени по супер цени. Пицерија Порто Фино ви ги нуди највкусните италијански специјалитети и широка палета на пијалоци. Порто Фино работи според HACCP стандарди.
 •   

  Bocado - urban.fresh.food

  ТЦ Рамстор катче за храна
  No online ordering
  Минимум: 200.00 MKD
  315 15 01

  Италијанска храна, Брза храна
  BOCADO urban.fresh.food нуди голем избор на свежа, вкусна и здрава храна, според највисоките стандарди. Специјално одбраните производи, состојки и зачини, подготвени според традиционални рецепти, ќе ве натераат да уживате во класичните азиски јадења, вок, суши и останати специјалитети, задоволувајќи ги сите ваши вкусови.
 •   

  Bacaros Pizza Bar

  ул.Дебарца 21
  No online ordering
  Минимум: 40.00 MKD
  02 3134550

  Италијанска храна, Брза храна, Сендвичи
  Концепт на италијански ресторан кој нуди исклучителна храна и различни вкусови. Името Бакарос доаѓа од Bacari, специфичен збор за Венецијански вински бар, место за дружба со пријателите преку пријатна храна и чаша вино. Бакарос е мал бар, во кој покрај пијалоците се служат пици, пастрмајлии и сендвичи со италијанкси специјалитети и зачини. Отворената кујна ја дополнува интимната атмосфера, дозволувајќи им на гостите да бидат присутни при процесот на создавање на храната.
 •   

  MKC Club & Restaurant

  Кеј Димитар Влахов бб
  No online ordering
  Минимум: 70.00 MKD
  6090606

  Македонска храна, Посна и вегетаријанска, Интернационална храна, Пица
  Клуб и Ресторан, добра лапачка од 08 до 24:00, добро музиче, вечерни настани-концерти на многу интересни бендови и Dj-и (World music, Jazz, Rock, Современа алтернатива, електроника), одлично место за поромоции, приватни журки, видео проекции.

Што им се допаднало неодамна на други купувачи?

Телешко во лут сос пропржено со зелка, морков, пипер и тиквички во летниот период.

Свинско месо, пропржено три до четири секунди со зелка, морков, пипер и црни кинески печурки, во луто слатко - кисел сос.

Пола ориз и пола е комбинација од 2 избрани јадења (оризот се сервира посебно)

Ептен Штипска Пастрмајлија

180 гр. пилешко месо

Тортелини, шампињони, павлака, зачини

180 гр. пилешко месо

Рукола, домат, морков, шампињони, пилешко месо, црвен сос, зачини

Њоки, павлака, рокфорд, ајдамер, пармезан, моцарела

Рокфорд, пармезан, моцарела, ајдамер, бешамел сос

Болоњезе сос, бешамел сос, кашкавал

300 гр. ориз, зеленчук, печурки, тиквици, модар патлиџан

300 гр. ориз и пилешко месо

300 гр. сецкани парчиња свинско, телешко и пилешко месо, пржени домати и пиперки, сос од шампињони

300 гр. сецкани парчиња свинско и пилешко месо, сос од шампињони, рендан кашкавал

1 парче свинска коленица, крем сос од шампињони

1 парче димена свинска коленица, сос од печурки

250 гр. поховано пилешко месо, полнето со шунка и кашкавал

250 гр. ситни парчиња телешки бифтек, прелив од кисели краставички и кромид

250 гр. телешки мускул во крем сос од шампињони

Рецензии од корисниците за рестораните кои испорачуваат храна до дома Скопје

Foc
26.07.2012.

Za hranata nemam komentar prekrasna bese,no poradi losata komunikacia na vrabotenite ne bila prenesena mojata naracka pa namesto dogovorenite 60 min. jas ja cekav dodatni 45 min.

Red
09.07.2012.

4
Квалитет на храната
3
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

order arrived in 15 min.

schteck
Браво! (Bacaros Pizza Bar)
31.05.2012.

5
Квалитет на храната
4
Избор на храна
3
Цени
5
Услуга

Доставата е одлична. Побрзо неможе ни да биде!
Храната си е супер, само да има поголем избор за вегетаријанци.
Бакарос браво! Продолжете така

Peter John
23.04.2012.

1
Квалитет на храната
3
Избор на храна
4
Цени
3
Услуга

Pizza was average but the spaghetti was very small and very poor, hardly some meat and sauce.

Red
04.04.2012.

4
Квалитет на храната
5
Избор на храна
3
Цени
5
Услуга

Perfect service for any kind of order.

bPop
бронзен
Лоша услуга (Браво'с)
03.11.2011.

1
Квалитет на храната
1
Избор на храна
1
Цени
1
Услуга

Апсолутна катастрофа. Згрешена нарачка, претерано лоша услуга, за нељубезноста да не почнам да зборувам...

therist
Одлично јадење (Браво'с)
25.09.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Сето беше во најдобар ред, многу препорачливо.

therist
23.09.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
4
Цени
4
Услуга

Edna od podobrite pici vo skopje. Mnogu preporaclivo.

Max
18.09.2011.

4
Квалитет на храната
3
Избор на храна
5
Цени
3
Услуга

Eve ja mojata poracka:

1 x Голема порција
Избор на ориз: Ориз со зеленчук
Избор на јадење: Пилешко со брокула, Пилешко и говедско со зеленчук, ракчиња, бадеми, кикирики и ореви
+ sakam da poracam Lepcinja, ako imate.
Цена: 200.00 MKD
1 x Црни и бели кинески печурки
Цена: 40.00 MKD
Збир: 240.00 MKD
Доплата за достава
Доплата: 70.00 MKD
Вкупно: 310.00 MKD

Porackata trebase da stigne vo rok od 45 minuti, no kasnese 10-15min minimum. Dostavuvacot bese mnogu fin i ljubezen.

Od poracanata hrana pola od rabotite ne gi dobiv,. Nemase Lepce iako go poracav. Vo glavnite jadenja koisto idat so Orizot, pilesko so brokula voopsto nemase, samo vtoroto glavno jadenje bese vo dostavata. Isto taka nemase crni i beli kineski pecurki. Cenata kojasto na kraj ja plativ bese 270 denari (200 za golema porcija + 70 za delivery).

Jadenjeto bese sredno toplo (mlako) i vkusno.

tose_mc
luto svinsko vo slatko kisel sos (Ѕвезден Океан)
29.08.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

Znaci bravo!:)

aneta.vulgarakis
Одлична храна и брза достава (Пица Фамилија)
09.08.2011.

5
Квалитет на храната
4
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

Ресторанот нуди одлична пастмајлија. Храната беше доставена во рок од пола час и беше топла.

Mimi
Пица за мерак! Одлично! (Пица Фамилија)
10.06.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Морам да признам дека ова беше една од најдобрите пици кои сум ги јадела во животот, ако не и најдобрата!
Богата, полна со кашкавал, шунка, мирисни печурки, тестото превкусно, се топи во уста.
И цената исто одлична!
Презадоволна сум и ќе бидам редовен муштерија од сега натака!
Иако нарачав во ниедно време многу згоден и љубезен дечко ми ја донесе пицата побргу отколку што се надевав... ;)

darko
бронзен
Вкусно и на време (Пица Фамилија)
07.06.2011.

4
Квалитет на храната
3
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Втор пат јадеме од Пицерија Фамилија. Храната во сооднос со цената навистина е одлична.

Фамилијарната пица е доволно голема за да најаде двајца возрасни. А пастрмајлијата може да биде малку посочна, некако на крај ми дојде сува, но не пиев ништо додека ја јадев :)

Испораката беше на време, без никакви компликации.

AlexArcanum
Кордон Блу - мора да се проба (Гиро Беко Центар)
06.06.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
3
Услуга

Кордон Блу е сендвичот кој го препорачувам на сите да го пробаат. За ефтина цена добивате одлично јадење.

Една заблешка до услугата/испораката на Гиро Беко. Кога и да порачаш нешто, доставата доцни најмалку 20 мин од предвидено време.

Tenevski
Одличен избор (Пицерија Занзибар)
28.05.2011.

4
Квалитет на храната
4
Избор на храна
4
Цени
5
Услуга

Конечно можам слободно да кажам дека овој сервис работи совршено. Браво.
Покрај брзата испорака, љубезноста и пријателската комуникација, имате и одличен вкус на приготвената храна.
Браво дечки, така продолжете.

minamartina
Прво па машко :) (Браво'с)
22.05.2011.

5
Квалитет на храната
5
Избор на храна
5
Цени
5
Услуга

Штета, многу бевме гладни и не се сетивме да сликаме... А требаше! Како само беше убаво потпечено кашкавалчето! А под него?! Секое залче се топи во уста :).
Бравос за Браво’с!
И секако за домаќините - donesi.com.

Поздрав до следното слатко јадење :)